Murki, ścieżki, obrzeża trawnikowe

Każdy z tych elementów stanowi już ,,kropkę nad i” w całym procesie aranżacji ogrodu. Jest to swoiste zwieńczenie dzieła, jakim jest projektowanie oraz wykonanie ogrodu. Ogród Expert w ramach oferowanych usług zapewni Państwu fachową pomoc w zaprojektowaniu przebiegu ścieżek, wyborze materiałów na obrzeża czy murki, a także ich montaż.

Zacznijmy od dobrego projektu

Gdzie będzie przebiegać ścieżka, z jakiego materiału zostanie wykonana, a także pozostałe elementy, takie jak murki lub obrzeża trawnikowe powinny być załączone już w projekcie ogrodu. Wymienione elementy stanowią zakończenie prac nad wyspami kwiatowymi czy schodami. Warto wcześniej wiedzieć, w jaki sposób będą usytuowane, by wszystko przebiegło bez zbędnego stresu. Nasi pracownicy przygotowując plan ogrodu, dostosują go do ukształtowania terenu. Zdecydują, jakie materiały, będą w danym przypadku najlepsze oraz które z nich będą stanowić estetyczne obramowanie nawierzchni.

Ścieżka sukcesu

Ścieżki w ogrodzie pełnią rolę łącznika różnych punktów działki, ale także pełnią funkcję dekoracyjną. Ścieżka pozwala na dobrą organizację całej przestrzeni, dzieląc ją na mniejsze sektory. Odpowiednio dobierając przebieg ścieżki mogą Państwo stworzyć niepowtarzalny urok. Nasi pracownicy mając za sobą niezliczoną ilość wykonanych ścieżek są w stanie zapewnić najlepsze rozwiązanie dla danej działki, wytyczając jej przebieg oraz odpowiednio dobierając materiał oraz w końcu realizując ustalone założenia. Do każdego projektu podchodzą z należytą starannością.

murki ścieżki obrzeża kraków (2)

Murek – mała architektura w ogrodzie

Murek będący ponad powierzchnią ścieżki, stanowi oddzielenie kwiatowej rabaty. Dzięki niemu alejka będzie czysta, ułatwi to jej sprzątanie, a jej czyszczenie nie wpłynie niekorzystnie na roślinność. Również tak jak w przypadku ścieżki, oferujemy pomoc w projektowaniu oraz realizacji tworzenia murka. Dopasowany do materiału oraz kolorystyki ścieżki, będzie stanowić jej dopełnienie, a dzięki temu Państwa ogród będzie jednolitą kompozycją.

Obrzeża trawnikowe – połączenie trawnika z otoczeniem

Bez zastosowania obrzeży trawnikowych, nasza zieleń wizualnie zlewałaby się z rabatami czy ścieżką. Oprócz względów estetycznych, mają one także oddzielać poszczególne sektory, by nie ,,wchodziły” w swoje strefy. Tutaj również możemy znaleźć wiele rodzajów oraz materiałów, z których wykonane są obrzeża. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i służymy radą w kwestii doboru oraz ich montażu.

Skontaktuj się z nami!

Dbając o zadowolenie każdego klienta, wszystkie prace wykonujemy z największą starannością, wybierając najlepsze zawsze najlepsze rozwiązania. Nie inaczej jest w tym przypadku. Działamy na terenie Krakowa i okolic. Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz nasze portfolio

+48 607-833-032

poczta@ogrodexpert.pl

Ogród Expert

ul. Mieszka I 24
31-432 Kraków