Pielęgnacja drzew w Krakowie i okolicach

Ogród to nie tylko kwiaty oraz krzewy, ale także drzewa, które również jak te wcześniejsze od czasu do czasu potrzebują, aby o nie zadbać. O ile w przypadku kwiatów oraz krzewów ich wielkość pozwala na swobodną pracę, o tyle z drzewami może być już problem. Nie martw się jednak. Z pomocą przyjdzie Ogród Expert, który w ramach swoich usług oferuje pielęgnację drzew.

Pielęgnacja drzew – zleć to profesjonalistom

Brak dostatecznej wiedzy na temat prawidłowej pielęgnacji i ochrony drzew, może spowodować, że wiele z nich zostanie przy takiej pracy zniszczona. Nieprawidłowe cięcia lub uszkodzenie korzeni może sprawić, że drzewo obumrze. Również warto zadbać o swoje życie oraz mienie. Praca na wysokości, spadające duże gałęzie mogą spowodować straty materialne, a nawet wypadku z udziałem ludzi. Dlatego lepiej zaufać profesjonalistom i zlecić pielęgnację drzew firmie, takiej jak Ogród Expert. Nasi pracownicy dzięki doświadczeniu zdobytemu wykonując setki prac związanych z dbaniem o drzewostany, oferują Państwu fachową pomoc w zakresie pielęgnacji drzew.

prace na wysokości ścinka drzew

Prace w zakresie pielęgnacji drzew

Cięcie drzewa nie może być wykonywanie w sposób przypadkowy, jednak nie jest to jedyny zabieg, który oferuje nasza firma. Są to jeszcze:

• Nawadnianie i nawożenie przy uwzględnieniu miejscowych warunków siedliskowych i wymagań danego gatunku drzewa,
• Utrzymywanie optymalnych warunków egzystencjalnych, ochrona gleby przed zasoleniem, ubiciem, zanieczyszczeniem,
• Stosowanie prawidłowych technik sadzenia drzew z zastosowaniem nowoczesnych metod konstrukcyjnych takich jak system nawadniający i odprowadzający wodę,
• Prowadzenie zabiegów profilaktycznych i ochronnych przed szkodnikami i chorobami grzybowymi,
• Prawidłowe kształtowanie otoczenia wokół drzewa

Dlaczego trzeba pielęgnować drzewa?

Zabiegi, które oferuje Ogród Expert są niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju drzew. Wykonane prace są także gwarancją bezpieczeństwa ludzi oraz mienia, ponieważ żaden element nie spadnie z wysokości powodując szkody. Pielęgnacja jest także ważne dla poprawy zdrowotności drzew, ponieważ ogranicza rozwój patogenów i szkodników, które mogą im zagrażać.

Zadbaj o drzewa na wiosnę

Szczególnym czasem, kiedy trzeba pomyśleć o pielęgnacji drzew jest wiosna. Po zimie kondycja roślin jest w gorszej formie, dlatego należy poświęcić im chwilę uwagi.

Drzewa potrzebują wiele uwagi. Prace pielęgnacyjne dają gwarancję ich prawidłowego rozwoju, dlatego należy je wykonać starannie, w odpowiednim czasie. Zlecając to zadanie Ogród Expert macie Państwo pewność profesjonalnego podejścia oraz dobrze wykonanego zadania. Działamy na terenie Krakowa i okolic. Czekamy na Państwa telefony oraz maile!

Zobacz nasze portfolio

+48 607-833-032

poczta@ogrodexpert.pl

Ogród Expert

ul. Mieszka I 24
31-432 Kraków