Pielęgnacja trawników, wertykulacja, nawożenie

Zielony trawnik to nie tylko doskonała wizytówka domu, ale także estetyczny element posesji. Aby uzyskać piękną, gęstą trawę trzeba, jednak podjąć kilka prac pielęgnacyjnych, dzięki którym trawnik będzie prezentował się, jak z najlepszych aren piłkarskich świata. W uzyskaniu tego efektu, mogą pomóc pracownicy Ogród Expert, którzy jako specjaliści zaopiekują się Państwa ogrodem.

Pielęgnacja trawnika – zielony dywan pod Twoim domem

Pielęgnacja trawnika to nie tylko koszenie go, co jakiś czas. Nasi fachowcy doskonale wiedzą, że aby działka i ogród prezentowały się nienagannie, potrzeba czasu oraz wykonania kilku niezbędnych do tego prac. Nawożenie, koszenie, aeracja, wertykulacja, nawożenie oraz regularne podlewanie sprawią, że trawa będzie gęsta oraz soczyście zielona.

Przy procesie pielęgnacji trawnika ważny jest także czas, kiedy te prace są wykonywane. W Ogród Expert wiemy, że aby trawnik rozwijał się prawidłowo na wiosnę potrzebna jest jego regeneracja. Po zimie trawa przy domu nie wygląda już tak samo, ponieważ przez mróz, śnieg oraz inne szkodniki ulega poważnym uszkodzeniom. Jako eksperci w tej branży oferujemy szeroki zakres usług pielęgnacyjnych, dzięki którym Państwa roślinność nie tylko odżyje po zimie, ale także będzie zdrowo wzrastała.

pielęgnacja trawników kraków

Wertykulacja – daj trawnikowi odetchnąć po zimie

Nasz pakiet pielęgnacyjny dla Państwa trawnika zawiera szereg prac, które sprawią, że ogród stanie się swoistym dywanem. Wykonywana przez naszych pracowników wertykulacja polega na pionowym nacinaniu darni za pomocą specjalnego urządzenia, wertykulatora. Dzięki temu zabiegowi Państwa trawnik się rozluźni oraz odmłodzi, a także zniknie z niego niepożądany filc czy mech.

Nawożenie – pomoc w odpowiednim wzroście

Gdy trawnik zaczyna wzrastać, oznacza to, że nadszedł czas na nawożenie. Szczególnie ważne jest, by dostarczyć trawie odpowiedniej dawki nawozu, ponieważ dzięki temu szybciej się zregeneruje oraz nabierze soczystych kolorów. Nasi pracownicy znając specyfikę trawy, gleby oraz biorąc pod uwagę czynniki zewnętrzne, w precyzyjny sposób określą rodzaj nawozu, a także jego ilość. Ogród Expert zapewnia także rozprowadzenie go na Państwa trawniku, aby uzyskać niepowtarzalny efekt.

Ogród Expert – ekspert od pięknego trawnika

Jeśli potrzebujesz fachowej porady lub poszukujesz firmy, która pomogłaby Państwu w pielęgnacji trawnika, to nie mogłeś trafić lepiej. Nasi pracownicy posiadają niezbędną wiedzę oraz doświadczenie, a także posługują się najwyżej klasy urządzeniami, dzięki czemu Państwa ogród będzie perłą w koronie domu. Zachęcamy do kontaktu!

Zobacz nasze portfolio

+48 607-833-032

poczta@ogrodexpert.pl

Ogród Expert

ul. Mieszka I 24
31-432 Kraków