Tarasy kompozytowe – poznaj ciekawe rozwiązanie dla Twojego ogrodu

Taras to miejsce idealne dla odpoczynku, rodzinnych spotkań, czy też imprez ze znajomymi. Coraz częściej robione są z deski kompozytowej. Poznaj jej właściwości i daj się skusić na ciekawe rozwiązanie dla Twojego ogrodu!

Deska kompozytowa – co to jest?

Deska kompozytowa to zmielona mączka drzewna, wymieszana z twardym materiałem PCV, albo z polipropylenem lub polietylenem. Wyglądem przypomina drewno, dzięki czemu jest elegancka i pasuje do każdej aranżacji ogrodu. Ponadto, można ją ułożyć na każdym podłożu oraz jest odporna na warunki panujące na zewnątrz. W dodatku, ma konstrukcję komorową, czyli jest pusta w środku, a więc i lżejsza.

tarasy kompozytowe kraków

Taras kompozytowy – podłoże

Największą popularnością cieszy się budowanie tarasu bezpośrednio ,,na ziemi’’, dzięki czemu taras jest tańszy. Zanim przystąpimy do prac związanych z budowaniem tarasów kompozytowych, musimy należycie się przygotować. Prace zaczynamy od dokładnego wydzielenia wymaganej przestrzeni. W tym celu, mierzymy grunt, określamy granice i zaznaczamy punkty, w których powstaną betonowe słupu. 

Następnie, przygotowujemy otwory pod słupy i umieszczamy w nich klasyczne rury PCV. Kolejno, zabezpieczamy podłoże wokół słupów i mocujemy legary, na których powstanie taras kompozytowy. Do każdej z wymienionych prac podchodzimy z należytą dokładnością, aby mieć pewność, że unikniemy błędów pomiarowych i poprawnie zaznaczymy wymagane punkty. Przykładamy szczególną wagę do zabezpieczeń, aby mieć pewność, że wykonana konstrukcja będzie stabilna i bezpieczna dla użytkowników.

Jednym z najbardziej solidnych podłoży jest to, wykonane z betonu. Do jego realizacji stosujemy standardy technologiczne, które są znajome dla naszych pracowników. Podkreślamy, że duże znaczenie ma również jakość betonu oraz grunt – powinien być równy. W przypadku spadków stosujemy słupy. Ich największą zaletą jest optymalizacja kosztów budowy tarasu kompozytowego oraz możliwość wykonania go niemal na na każdej powierzchni.

Zalety tarasu kompozytowego

Największa zaleta tarasu wykonanego z desek kompozytowych jest niewątpliwie wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, utrzymanie jest łatwe, ze względu na brak wymaganej konserwacji. Nie muszą być zabezpieczane przed wilgocią, olejowane czy impregnowane.

Kolejną zaletą tarasów kompozytowych jest proste utrzymanie ich w czystości, ponieważ mogą Państwo swobodnie poddawać je myciu ciśnieniowym, bądź użyć w tym celu silnych środków chemiczne.

Co więcej, budowa nie jest skomplikowana, a wręcz szybka i łatwa. W dodatku, jest jednolita, pozbawiona sęków na całej długości, co zapewnia nowoczesny oraz estetyczny wygląd posadzki. Jednorodność desek sprawia, że nie rozwarstwiają się i są gładkie. Z tego względu posadzka na tarasie jest idealnie równa i pozbawiona drzazg.

Ogród Expert – fachowa pomoc w budowie tarasu kompozytowego

Ogród Expert to firma z Krakowa, która składa się z ambitnych i kreatywnych ludzi. Ciągle poszerzamy wiedzę i umiejętności z zakresu nowoczesnych rozwiązań branżowych. Możemy pochwalić się ponad 10 letnim doświadczeniem związanym z pracą w ogrodzie, przez co usługi prowadzone są na wysokim poziomie. Zlecenia realizujemy rzetelnie, z zaangażowaniem i pasją.

Nasza oferta jest skierowana zarówno klientów biznesowych, jak i prywatnych. Myśląc o tarasie kompozytowym w Krakowie, warto podjąć z nami współpracę, ponieważ wysłuchamy, zaproponujemy i doradzimy idealne rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.

Zobacz nasze portfolio

+48 607-833-032

poczta@ogrodexpert.pl

Ogród Expert

ul. Mieszka I 24
31-432 Kraków