Jakie kwiaty są najłatwiejsze w uprawie? [Top 10]

Przebywanie w ogrodzie jest bardzo relaksujące, a dbanie o rośliny w nim rosnące daje dużo satysfakcji. Często jednak może wydawać się nam, że praca nad kwiatami jest niezwykle trudna i czasochłonna. Poniżej przedstawiamy listę 10 kwiatów, których uprawa jest bardzo łatwa i nie wymaga ogromnego nakładu czasu.

Bratek

Jest to roślina, którą sadzimy w miejscu stałym i nasłonecznionym. Możemy cieszyć się z jej kolorowych kwiatów przez dwa lata — od wczesnej wiosny do czerwca. Bratki nie są wymagające, jeśli chodzi o glebę, w jakiej rosną. Należy jedynie pamiętać, że zimą wymagają przykrycia słomą bądź liśćmi.

rośliny do ogrodu łatwe w uprawie (1)

Maciejka

Nasiona tej rośliny siejemy w stałym miejscu, w okresie od kwietnia do maja. Jest jednoroczna, a kwitnie przypada na letnie miesiące. Jej ozdobą są piękne, fioletowe kwiaty, które otwierają się wieczorami i wydają piękny zapach.

Aster

Aster to bylina, która kwitnie od września do listopada. Ma pewne wymagania co do gleby, ponieważ ta musi być żyzna i wapienna. Niestety, często zdarza się, że ulega mączniakowi i szarej pleśni. Jednak jest rzadko atakowana przez szkodniki i dobrze znosi susze oraz zimy.

Nagietek

Jest to roślina z właściwościami leczniczymi, jego kwiaty mogą być używane jako przyprawa. Po pierwszym wysianiu sam zaczyna się rozsiewać. Nagietka można uprawiać w słonecznych miejscach, np. na rabatach lub obwódkach.

Krokusy

Te kwiaty mogą rosnąć w jednym miejscu nawet kilka lat, bowiem po każdym przekwitnięciu nowe bulwy wyrastają w tym samym miejscu, w następnym roku. Wymagają słońca i dużo wody w okresie rozkwitu.

Kosmos

To roślina jednoroczna, która kwitnie od lipca do jesieni. Rośnie szybko i mocno pnie się wzwyż — może osiągać nawet 1 metr wysokości. Jej kwiaty idealnie nadają się do barwnych bukietów, ponieważ nawet ścięte długo utrzymują świeżość.

Bergenia sercowata

To bylina, która zaadaptuje się do każdych warunków. Swoją nazwę zawdzięcza liściom, które swoim kształtem przypominają serca. Jest długowieczna i ma niewielkie wymagania. Najczęściej posiada różowe lub fioletowe kwiaty, które cenione są przez wielu florystów — idealnie nadają się do bukietów ze względu na swoją dużą wytrzymałość.

rośliny do ogrodu łatwe w uprawie (1)

Sasanka

Jest to bylina, która nie potrzebuje dużo wody, dlatego idealnie nadaje się na skalniak. Kwitnie w miejscu nasłonecznionym w okresie od marca do maja. Po przekwitnięciu tworzy efektowne pęki owocostanów, które pokryte są jedwabistymi włoskami.

Azalia

To krzew, który ma piękne, duże kwiaty w kolorach różu, pomarańczy lub czerwieni. Musi jednak rosnąć w miejscu zacienionym. Ponadto niezwykle ważne jest, aby sadzić ją w glebie kwaśnej bądź wzbogaconej nawozami zakwaszającymi.

Rozchodnik

To roślina, której liście odporne są na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Najlepiej rośnie na nasłonecznionych skalniakach. Kwiatki są drobne, a ich kolor zależy od odmiany rochodnika.

Te dziesięć roślin to najłatwiejsze w uprawie kwiaty i byliny. Dzięki idealnemu połączeniu niskich wymagać i okazałych wyglądów Twój ogród będzie prezentował się niezwykle barwnie, a Ty pokochasz spędzanie w nim czasu niezależnie od pory roku!

About the author: Administrator