Kiedy rozpocząć zakładanie ogrodu?

Kiedy rozpocząć zakładanie ogrodu?

Ogród stanowi spełnienie marzeń wielu właścicieli posiadłości. Ten zielony zakątek nie tylko jest wspaniałą wizytówką domu, ale także wpływa kojąco na nasz umysł. Zamienia się w naszą ostoję, gdzie możemy zrelaksować się po ciężkim dniu i skorzystać z dóbr natury. Regularne przebywanie na świeżym powietrzu uzupełnia niezbędną dawkę witaminy D, której niedoboru często doświadczamy w naszym klimacie. Ponadto, w przydomowym ogródku możemy zasadzić własne warzywa, dzięki czemu zyskamy pewność, że spożywamy organiczny produkt ze sprawdzonego źródła.
kiedy rozpocząć zakładanie ogrodu

Najlepsza pora na założenie ogrodu

Pogodne i słoneczne dni zachęcają do prac na łonie przyrody. Jeśli ostatnio coraz częściej przebiega Ci przez myśl założenie ogrodu, to okres wiosenno-letni stanowi najbardziej sprzyjające ku temu warunki. Czynniki pogodowe wspomagają wegetację roślin oraz przyczyniają się do ich właściwego rozwoju. Najlepiej wykonać prace na przełomie kwietnia i maja, gdyż wtedy nasz trawnik już po kilku tygodniach zacznie porastać gęsta, zielona trawa. Należy pamiętać o tym, że nie powinno się sadzić roślin przy niskich temperaturach, ponieważ narażamy je wtedy na przemarznięcie i nieodpowiednie wykształcenie systemu korzeniowego. Zakładanie ogrodu nie stanowi łatwego zadania, więc warto je z wyprzedzeniem zaplanować. Wykonanie kilka miesięcy wcześniej projektu z pomocą doświadczonej firmy zagwarantuje, że powstały ogród spełni wszystkie oczekiwania.
kiedy rozpocząć zakładanie ogrodu

Jak przebiega proces projektowania ogrodu?

Zanim zaczniesz wybierać sadzonki drzewek do przydomowego ogródka, należy zająć się najpierw organizacją całego procesu. Wykonanie projektu ogrodu zaleca się w zimie, dzięki czemu wiosną będzie można przystąpić już do rozpoczęcia prac. Na pierwszym spotkaniu z firmą zajmującą się projektowaniem ogrodów należy dokładnie sprecyzować wymagania. Zastanów się nie tylko nad tym, jaka estetyka do Ciebie przemawia, ale także jaki styl życia prowadzi Twoja rodzina. Jeśli często wyjeżdżacie na wakacje i zostawiacie ogród bez opieki, zostanie to uwzględnione przy doborze roślin. Oprócz tego należy wziąć pod uwagę także, ile czasu możesz poświęcić na pielęgnację swojego zielonego zakątka oraz jaki będzie jego główny cel. W zależności od tego, czy ma stanowić miejsce zabaw dla Twoich dzieci, czy jedynie zadbaną wizytówkę domu i miejsce do odpoczynku, dobrana zostanie inna architektura. Im więcej elementów uściślisz, tym bardziej zadowolony będziesz z efektu końcowego. Jeśli poszukujesz pomocy z zaprojektowaniem bądź założeniem ogrodu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

About the author: Administrator