Najlepsze rękawice w czasie jesiennych prac ogrodowych

Jesień to pora roku, która stawia przed nami wiele wyzwań związanych z pracą w ogrodzie. Podczas grabienia liści czy sprzątaniu jesiennego trawnika warto zaopatrzyć się w wytrzymałe rękawice, które ułatwią nam sprzątanie. Na rynku możemy spotkać się z ich kilkoma rodzajami. Które będą najlepszym wyborem?

Praca w ziemi

Praca w ziemi należy do jednych z trudniejszych zadań w ogrodzie. Ważne, aby dobrać dobrej jakości rękawice, które ochronią odpowiednio nasze dłonie, szczególnie narażone o tej porze roku. To właśnie przy tym rodzaju prac ogrodowych szczególnie warto zakupić minimum 2-3 pary. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na wskaźnik ścierania. W tym przypadku sprawdzą się najlepiej rękawice powlekane poliuretanem.

Najlepsze rękawice do ogrodu

Praca z narzędziami

Mając na myśli narzędzia do pracy w ogrodzie, dzielimy je na cięższe (np. motyka, widły, grabie) i lżejsze (np. sekatory). Do tych pierwszych najlepiej nadadzą się rękawice z lateksu. Jesienną porą przekopywanie gleby to szczególnie ważny proces — pomaga glebie napowietrzyć się i zachować jej odpowiednie struktury. Rękawiczki lateksowe szczególnie sprawdzą się przy tego typu pracach.

W przypadku pracy z mniej wymagającymi narzędziami, sprawdzą się rękawice z lekkich materiałów. Ważne, aby ich włókna były odpowiednio wzmocnione i nadawały się do prania. W tym przypadku również mamy do wyboru wiele wariantów kolorystycznych, co z pewnością umili pracę w ogrodzie!

Najlepsze rękawice do pracy w ogrodzie 1

Przenoszenie przedmiotów

W trakcie jesiennych porządków, konieczne może być przeniesienie ogrodowych przedmiotów w bezpieczne miejsce. Wtedy najlepiej zaopatrzyć się w rękawice nakrapiane. Charakteryzują je właściwości antypoślizgowe, a sama nazwa wskazuje na nakropienie PCV, co ułatwia odpowiednie uchwycenie przedmiotu. Zazwyczaj wykonane są z bawełny i poliestru.

Rękawice dla dzieci

W trakcie jesiennej pory nie należy zapomnieć o dzieciach, których dłonie przy zabawach w ogrodzie również są narażone. Dla najmłodszych najlepiej sprawdzą się rękawice wampirki. Wykonane są z dzianiny, dzięki czemu są miękkie i chronią dłonie przed podrażnieniem. Posiadają duży wybór we wzorach i kolorach, co z pewnością przykuje uwagę dzieci.

Odpowiedni rozmiar

Przy doborze najważniejszy jest odpowiedni rozmiar. Bez tego nawet najlepszy model odpowiednio się nie sprawdzi. Należy również wziąć pod uwagę, że jest to przedmiot, który wskutek prac może ulec zniszczeniu. Dlatego od razu warto zaopatrzyć się w co najmniej 2 pary. W przypadku niektórych rodzajów, od razu w opakowaniu zawarta jest większa ilość sztuk.

About the author: Administrator