Zieleni w domu nigdy za wiele!

Najnowsze trendy

Rośliny w mieszkaniu stają się nowym trendem. Nie ma piękniejszego dodatku do wnętrz niż natura. Małe, duże, doniczkowe czy w wazonach – dziś im więcej, tym lepiej.

Pojawiają się rośliny, które na dobre skradły serca instagramerek, czy stylistów. Monstery, palmy, kaktusy – to tylko niektóre z nich. Kwiaty nie tylko nadają wnętrzu charakteru, ale pozwalają stworzyć własny styl. Stereotypowe postrzeganie roślin w białych doniczkach na parapecie to już przeszłość. Teraz królują donice, wazony, wazy czy nawet stare skrzynie. Wystarczy tylko odrobina chęci i wyobraźni aby na dobre zmienić wygląd mieszkania. Rośliny nie tylko nadają wnętrzu duszę, ale też ukrywają mankamenty i optycznie powiększają przestrzeń.

Wpływ na zdrowie i psychikę

Rośliny mają nie tylko walory estetyczne, ale również zdrowotne. Otaczanie się roślinnością korzystnie wpływa na samopoczucie, poprawia wilgotność powietrza i pochłania szkodliwe substancje. Człowiek najlepiej rozwija się mając kontakt z naturą, dlatego coraz bardziej dba się o ogrody, balkony czy tarasy.
Rośliny są mile widziane nie tylko w domach, ale też w biurach, szpitalach, urzędach i szkołach. Pracodawcy zaczynają dostrzegać pozytywny wpływ roślin na pracowników. Coraz więcej miejsc pracy zaczyna wypełniać się zielenią.

trendy kwiaty

Rozwiązania dla zieleni w domu

Trendy na rośliny cyklicznie się zmieniają. Oto kilka z nich, które stały się najmodniejsze w tym sezonie:

Pilea – jest przede wszystkim mało wymagająca i bardzo wytrzymała,

Monstera
– sprawdzi się w przestronnych i jasnych pomieszczeniach; najpopularniejsza na instagramie,

Kaktusy i sukulenty
– znów wracają do łask; wystarczy im tylko odrobina wody raz na dwa tygodnie,

Maranta
– mimo, że jest wymagająca, sama komunikuje, czego potrzebuje – blednie, gdy ma za dużo światła i na odwrót.

Istnieje również wiele nowych, sprawdzonych sposobów na zagospodarowanie roślin w domu. Bardzo modne stają się ostatnio makramowe wiszące kwietniki w oknach i wolnych przestrzeniach, a także kosze plecione.

Zielone bambusy stanowią natomiast idealną ozdobę do wnętrz minimalistycznych. Ciekawym rozwiązaniem jest zgromadzenie kilku małych roślin doniczkowych w jednym miejscu! Można również pomyśleć o metalowych kwietnikach lub wiszących półkach na kwiaty. Dziś łatwo wykonać je samemu w domu, tak samo jak metalowy kwietnik do zawieszenia na ścianie.

trendy kwiaty 3

Dla każdego coś dobrego

W ofertach sklepów można znaleźć każdy rodzaj kwiatów. Znajdą się rośliny pokojowe, które radzą sobie w warunkach słabego światła. Są to np. zamiokulkas zamiolistny, skrzydłokwiat, wężownica gwinejska, bluszcz pospolity lub hoja. Można je uprawiać w ciemnych pokojach, w łazience z małym oknem, na klatce schodowej lub po prostu daleko od okna.
Dla posiadaczy zwierzaków również się coś znajdzie. Zielistka, cibora, jęczmień, nolina i bambus są nie tylko dekoracyjne, ale też bezpieczne dla futrzanych przyjaciół.
Natomiast w walce z toksycznymi związkami warto sięgnąć po rośliny, które oczyszczają powietrze – skrzydłokwiat, rapis wyniosły, bluszcz pospolity, paprotka czy begonia. To najłatwiejszy i z pewnością najmilszy dla oka sposób na walkę z zanieczyszczeniami.

Ogród Expert zajmuje się nasadzeniami w biurach i apartamentach na terenie Krakowa i okolic. Zespół specjalistów idealnie dobierze rośline dopasowane do Twojego wnętrza i charakteru!

About the author: Administrator